+48 609 383 416 kmpodkarpacie@gmail.com
krav maga knife fighting

Najgroźniejszą bronią w tzw. ulicznej walce jest nóż. Atak nożem na tętnice, serce najczęściej jest śmiertelny. Ciecie na mięśnie powoduje krwawienie, uszkodzenie mięśni lub ścięgien i niezdolność do dalszej walki. Nawet amator uzbrojony w nóż jest trudnym przeciwnikiem. Napastnik może przerzucać broń z ręki do ręki z przodu, przekazywać ją sobie z tyłu, uniemożliwiając w ten sposób kontrolę wzrokową. Może tez wykonywać zwody, zmiany ułożenia broni, które w efekcie służą do stosowania niespodziewanych ataków cięć czy pchnięć.

 

Jakie więc są nasze szanse? Jak ewentualnie się bronić?

 

Jedynie wiedząc czego możesz się spodziewać jesteś w stanie skutecznie sie obronić !

Nasz trening opiera się na nauce pewnych odruchów, wzorców zachowań, taktyce i strategii, które pozwolą zmniejszyć poziom ryzyka, a nie na nauce konkretnych obron (tricków). Po pierwsze, każdy z ćwiczących posiada inne cechy psychomotoryczne, to samo dotyczy napastnika.

Na treningach kładziemy nacisk nawyrobienie odruchów prawidłowej oceny napastnika (amator czy fighter). Drugim ważnym punktem jest umiejętność szybkiego przewidywania rodzaju ataku. Jest to możliwe m.in. poprzez obserwację jak napastnik trzyma nóż. W nauce taktyki walki ważne jest wykorzystanie terenu (w zależności od miejsca walki). Nie mniej ważna jest umiejętność odwrócenia uwagi przeciwnika poprzez np. wykorzystanie okrzyku, rzucenie w jego stronę przedmiotu (np. pęku kluczy), sypnięcie piaskiem w oczy czy użycie broni improwizowanej (atak kurtką, pasem).

 

Kurs trwa trzy miesiące, ukończony certyfikatem. Zerknij do naszej galerii i zobacz jak było na poprzednich edycjach tego kursu.

Przewidywany termin rozpoczęcia: październik. 

Informacje i zapisy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , 609 383 416

 

 

piątek, 30. lipca 2021

Valid XHTML & CSS